Szafka pod telewizor to ważny element wyposażenia salonu. Nie tylko pomaga zorganizować cały sprzęt elektroniczny, ale również tworzy ramy dla wydzielenie części wypoczynkowej w salonie. Jak wybrać szafkę RTV, która sprawdzi się w naszym salonie?

Funkcjonalny mebel

Szafka pod telewizor nie tylko ma ładnie wyglądać - przede wszystkim powinna być funkcjonalna. To mebel, który będzie służyć Ci co najmniej kilka lat, dlatego warto pomyśleć, do czego na ich przestrzeni będzie Ci potrzebny.

Na rynku znajdziesz szafki RTV:

- z półkami, na których wyeksponujesz ulubione książki, pamiątki czy rodzinne zdjęcia,

- z szufladami, w których schowasz kable, instrukcje od sprzętów, płyty z filmami

- z otworami na kable, dzięki którym ukryjesz nieestetyczne przewody.

Szafka dopasowana do wnętrza

Szafkę pod telewizor znajdziesz w różnych stylach do wyboru. Warto zwrócić uwagę na to, jaki mebel wybierzemy - w końcu oglądając telewizor, będziemy często na niego patrzeć.

- Metalowa szafka idealnie sprawdzi się we wnętrzach w industrialnym stylu.

- Szafka w kolorze naturalnego drewna będzie pasować do salonów w stylu klasycznym czy rustykalnym.

- Biała szafka RTV sprawdzi się we wnętrzu minimalistycznym oraz w stylu Skandynawskim.

- Kolorowa szafka może ożywić monotematyczne wnętrze, lub wpasować się w styl boho czy orientalny.

Odpowiedni wymiar

Szafka RTV musi pasować do Twojego wnętrza nie tylko stylem, ale i rozmiarem. Najważniejszym z wymiarów jest tu wysokość - trzeba ją dopasować do komfortu oglądania telewizora. Ma to mniejsze znaczenie, gdy będzie on podwieszany, jednak jeśli ma stać na szafce, powinna ona mieć ok. 50-60 cm. Dzięki temu, telewizor będzie na wysokości środka lub poniżej linii oczu. Jeśli chodzi o szerokość szafki RTV, najlepiej jeśli będzie szersza od przekątnej ekranu o minimum 5-10 cm.