Białe meble to trend, który króluje już od kilku lat. Idealnie wpisują się w jedne z najmodniejszych stylów wnętrzarskich - skandynawski, minimalistyczny, rustykalny czy prowansalski. Wiele osób przed ich zakupem zastanawia się jednak, czy utrzymanie białych mebli w czystości będzie trudne. Dziś nieco się nad tym zastanowimy.

Białe meble

Na białych meblach faktycznie bardziej widać niektóre zanieczyszczenia. Osadzający się kurz na komodzie, rozlany napój na stoliku kawowym czy ślady po gotowaniu na szafce kuchennej pozostawiają na nich widoczne ślady. Z większości materiałów, łatwo je jednak usunąć ogólnodostępnymi środkami czystości.

Jak czyścić białe meble?

Wszystko zależy od materiałów, z jakich wykonane są meble.

Meble wykonane z płyty MDF, okleiny czy płyty wiórowej - zazwyczaj komody, regały czy szafki - można oczyszczać z kurzu ogólnodostępnymi środkami czystości, ręcznym odkurzaczem czy miotełką.

Bardziej uciążliwe plamy, np. z tłuszczu na szafkach kuchennych, można usunąć płynem czy mleczkiem do mycia i delikatną gąbką lub ściereczką z mikrofibry.

Białe meble tapicerowane

Najbardziej problematyczne białe meble to meble tapicerowane. Decyduje się na nie niewiele osób - raczej nie sprawdzą się w rodzinach, gdzie są dzieci, zwierzęta. Aby ją oczyścić z codziennych zabrudzeń, można wykorzystać wodny odkurzacz do prania chemicznego.