Szukasz pomysłu na to, jak ubrać choinkę w tym roku? Znudziły Ci się bombki i łańcuchy, które już posiadasz? Poznaj najciekawsze trendy w dekorowaniu świątecznego drzewka.

Minimalizm i prostota

Jeśli do tej pory gałązki Twojej choinki uginały się pod ciężarem łańcuchów, bombek i światełek - czas na zmianę! Coraz większą popularnością cieszą się choinki - oczywiście naturalne, pozbawione jakichkolwiek ozdób świątecznych. Zazwyczaj przybrane są jedynie lampkami, czasem pojawia się dekoracyjny drewniany czubek, czy kilka bombek DIY.

Jeśli nie przekonuje Cię całkowity minimalizm, postaw na proste białe bombki, które będą pięknie kontrastować z zielenią drzewka.

Pamiętaj o zamaskowaniu doniczki, w której będzie Twoja żywa choinka. Wybierz prosty wiklinowy kosz lub szarą papierową torbę.

Takie drzewko będzie pięknie wyglądać we wnętrzach w stylu minimalistycznym, czy skandynawskim.

American Dream

Święta rodem z amerykańskiego filmu - to coś, o czym przez chwilę marzy większość z nas. Bogato zdobione drzewa, uginające się pod ciężarem bombek, kolorowych lampek, kokard i łańcuchów oraz gorąca czekolada, wypita przed kominkiem, na którym wiszą skarpety - brzmi jak marzenie!

Jeśli lubisz dekoracyjne szaleństwo i w te święta chcesz pójść na całość - styl amerykański jest dla Ciebie. Dowolnie łącz wzory i kolory i pamiętaj - im więcej, tym lepiej. Nie zapomnij też o klasycznej czerwieni i złocie!

Coś na ząb?

Jak wykorzystać długie, deszczowe jesienne wieczory? Na przygotowywanie ozdób świątecznych! Mamy obecnie masę czasu na stworzenie niepowtarzalnych dekoracji, które ozdobią naszą choinkę. Możesz wykonać nie tylko bombki ze sznurka czy łańcuchy z papieru ale też dekoracje z tego, co… znajdziesz w kuchni!

Na choince znajdą miejsce efektownie udekorowane pierniczki, suszone pomarańcze, laski wanilii i gwiazdki anyżu. Nie tylko będą pięknie wyglądać, ale też roztoczą w Twoim mieszkaniu niepowtarzalny, świąteczny zapach!