Czy można w lepszy sposób wprowadzić się w świąteczny nastrój, niż pijąc gorącą czekoladę, słuchając świątecznych piosenek i robiąc ozdoby choinkowe? Tworzenie ich samodzielnie lub wspólnie z rodziną to doskonały sposób na zbudowanie wyjątkowej atmosfery! Oto kilka naszych inspiracji na proste i efektowne ozdoby świąteczne.

Bombka z odciskiem dłoni

To propozycja na zabawę z najmłodszymi dziećmi. Do wykonania takiej jedynej w swoim rodzaju ozdoby, wystarczy bombka - może być szklana lub plastikowa, ważne jednak, aby miała gładką, jednokolorową powierzchnię - i farby plakatowe.

Jak wykonać tę ozdobę? Pomaluj rączkę malucha na Wasz ulubiony kolor i delikatnie “obejmij” nią bombkę. Pojawi się na niej wyjątkowa dekoracja. Do odcisku rączki, możesz domalować dekoracje - ze śladów palców zrobić bałwanki z filcowymi szalikami, albo lizaki. Gwarantujemy, że dziecko ucieszy się nie tylko ze wspólnie spędzanego czasu, ale też z tego, że może się trochę pobrudzić!

Bombka ze sznurka

To idealny dodatek nie tylko na świąteczne drzewko, ale też np. na stroik. Jej wykonanie jest bardzo łatwe. Potrzebujesz:

-sznurka lub muliny,

-okrągłego balonika takiej wielkości, jakiej chcesz mieć bombkę,

-kleju - np. Vikol,

-miseczki na klej.

Jak zrobić bombkę? Na małą potrzebujesz ok. 10 metrów wybranego sznurka. Zanurz go w miseczce z klejem i owijaj wokół balonika, aż efekt Ci się spodoba.

Gdy uznasz, że bombka jest skończona, odetnij nadmiar sznurka, a balonik odłóż do wyschnięcia - np. na szklankę. Po upływie ok. 24 godzin, bombka powinna wyschnąć. Wtedy przebij igłą balonik i delikatnie odklej go od ścianek ozdoby. Gotowe!

Choinka ze sznurka

To świetny pomysł na dekorację na komodę czy kominek. Aby ją zrobić, potrzebujesz:

- gotowego stożka styropianowego lub sztywnego kartonu zwiniętego w stożek,

-sznurka,

-kleju - np. Vicol

-ozdób - wstążek, cekinów, perełek.

Ozdobę wykonuje się podobnie, jak bombkę ze sznurka. Musisz zanurzyć sznurek w kleju i ciasno owinąć stożek. Żeby ułatwić sobie późniejsze usunięcie go z wykonanej ozdoby, możesz okleić stożek taśmą klejącą jednostronną. Po kilkunastu godzinach, gdy ozdoba wyschnie, udekoruj ją cekinami, koralikami czy wstążeczkami, a potem delikatnie usuń stożek ze środka.