Po ciężkim dniu pracy, miło odpocząć w pięknie urządzonym, przytulnym domu. To przestrzeń, w której czujemy się bezpieczni, zrelaksowani i zbieramy siły na kolejny dzień pełen wyzwań.

Stworzenie takiej przestrzeni jest trudne, jednak pomóc w tym może inspirowanie się stylem slow home.

Styl slow home

Jeśli masz dosyć szybkiego stylu życia, bieganiny, korporacji, niezdrowego jedzenia i wiecznego poczucia pośpiechu - stworzenie wnętrza inspirowanego stylem slow home może pomóc Ci się zrelaksować, być tu i teraz i rozdzielić życie prywatne od zawodowego. W projektowaniu wnętrz w stylu slow home ważny jest holizm, czyli całościowe podejście do projektowania.

Uporządkuj swoją przestrzeń

Przestrzeń we wnętrzu urządzonym w stylu slow home powinna być przede wszystkim dobrze zorganizowana i funkcjonalna. Twoje wnętrze nie musi lśnić czystością, jeśli tego nie potrzebujesz, ale powinno być harmonijnie zorganizowane, a każda rzecz - musi mieć swoje miejsce. Postaw także na wygodne rozwiązania - zmywarka, robot odkurzający czy kuchenny sprawią, że będziesz mieć więcej czasu na odpoczynek.

Odpowiednie usytuowanie przedmiotów w domu ma w stylu slow life ogromne znaczenie. Nie ma przy tym żadnych wytycznych, co powinno znajdować się w jakim miejscu - ustawienie mebli i ułożenie dodatków powinno odpowiadać Twoim potrzebom.

Dużo światła

Wnętrza inspirowane stylem slow life są jasne. Nie zasłaniaj całych okien ciężkimi firanami czy zasłonami, postaraj się wpuścić do domu ciepłe, naturalne światło. Pamiętaj także o dobrym oświetleniu sztucznymi źródłami światła - lampki dające delikatny blask idealnie sprawdzą się przy wieczornym odpoczynku, a łańcuch lampek świątecznych zawieszony np. na karniszu czy półce, doda wnętrzu przytulności.