Czy też marzysz o miejscu, w którym cała rodzina będzie gromadzić się po długim dniu pracy, nauki i wymieniać przeżyciami i doświadczeniami?
Stół jadalniany może być takim sercem Twojego domu. To przy nim będziecie wspólnie spożywać posiłki, celebrować święta, podejmować gości czy grać w gry planszowe. Jednak aby to marzenie stało się rzeczywistością, przydadzą się wygodne krzesła, z których Twoi domownicy nie będą chcieli uciekać po dziesięciu minutach siedzenia. Jak takie wybrać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesła do jadalni?

- Odpowiednie wyprofilowanie. Kupując krzesło do jadalni zwróć uwagę na to, czy posiada głębokie, dobrze wyprofilowane siedzisko. Powinno być dostatecznie szerokie, by można było wygodnie na nim usiąść, mieć podłokietniki oraz miękką tapicerkę lub poduszkę.
- Wysokie oparcie. Choć krzesła z niskimi oparciami często są bardziej nowoczesne i designerskie, to wysokie oparcie zapewnia komfort siedzenia przez długie godziny.
- Rodzaj krzesła do jadalni. Jeśli w swojej jadalni stawiasz na klasyczny stół, wybierz krzesła do jadalni. Jeśli jednak wybierasz kuchenną wyspę, dobierz do niej odpowiednie stołki lub krzesła barowe, najlepiej z opcją regulacji wysokości.
- Waga krzesła - jeśli stół umieszczasz w kuchni – zdecyduj się na modele o lżejszej konstrukcji, bardziej mobilne, bo często będziesz je przesuwać. Krzesła do jadalni w salonie lub w odrębnym pomieszczeniu mogą być bardziej masywniejsze.

Gdy już wybierzesz odpowiedni model krzesła do jadalni, możesz zastanowić się nad jego wyglądem. Klasyczne drewniane krzesła będą dobrze prezentować się we wnętrzach w stylu tradycyjnym czy skandynawskim. Do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych, możesz wybrać krzesła metalowe lub transparentne. Jeśli natomiast chcesz dodać pomieszczeniu odrobinę stylu glamour, postaw na krzesła tapicerowane welurem.